Fizjoterapia Ambulatoryjna

Rejestracja w dni robocze od 8:30 do 17:00; Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja terminu wizyty

Harmonogram przyjęć:
Poniedziałek 13:00 do 18:00
Wtorek 13:00 do 18:00
Środa 13:00 do 18:00
Czwartek 7:00 do 12:00
Piątek 7:00 do 12:00

Zakres:
Gabinet Fizykoterapii:

światłolecznictwohelpświatłolecznictwoŚwiatłolecznictwo polega na wykorzystaniu promieniowania świetlnego w celach terapeutycznych. Więcej w rozszerzonym opisie.rozszerzony opis,
laseroterapiahelpLASEROTERAPIALaseroterapia, biostymulacja laserowa, to naświetlanie wiązką laserową niskiej mocy o długości fali świetlnej odpowiadającej barwom od jaskrawej czerwieni, do niewidzialnej podczerwieni. W tym paśmie absorpcja światłą jest najmniejsza, co umożliwia głębokie (nawet do 6 cm) wnikanie światła do wnętrza organizmu i tym samym pozwala uzyskać pożądany efekt terapeutyczny. Biostymulację prowadzi się wyłącznie laserami niskiej mocy
Wskazania: zespoły powstałe w wyniku przeciążeń mięśni i tkanek miękkich okołostawowych, zapalenie ścięgien, powięzi, pochewek ścięgnistych i kaletek stawowych, utrudniony zrost kości, przewlekłe stany zapalne, nerwobóle nerwów obwodowych, neuropatia cukrzycowa, trudno gojące się rany i owrzodzenia
Przeciwwskazania: choroba nowotworowa , ciąża , ostra niewydolność krążenia, ciężkie zakażenia wirusowe i grzybice, wysoka gorączka, nadwrażliwość na światło, przyjmowanie leków światłouczulających,choroby umysłowe.
,
magnoterapiahelpmagnoterapiaPolega na wykorzystaniu pola magnetycznego w celach terapeutycznych.Wiecej w rozszerzonym opisie.rozszerzony opis,
elektroterapiahelpELEKTROTERAPIADiadynamik – to prądy modulowane małej częstotliwości (50 i 100 Hz), powstałe przez nałożenie na prąd stały prądu sinusoidalnego mają silne działanie przeciwbólowe , zmniejszają napięcie mięśniowe, rozszerzają naczynia krwionośne,wpływają na przewodnictwo nerwowe. Diadynamik stosuje się w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa, nerwobólach, chorobie zwyrodnieniowej stawów, stanach pourazowych, zanikach mięśni z niec...iu rozrusznika, ciąża.
Prądy interferencyjne - prądy średniej częstotliwości, które powstają w wyniku interferencji (tj. nałożenia się) w tkankach dwóch prądów przemiennych. Mają działanie przeciwbólowe, zwiększają przekrwienie naczyń. Zalecane są po ustąpieniu ostrego nasilenia dolegliwości.
Wskazania: choroba zwyrodnieniowa stawów kończyn, zespoły bólowe kręgosłupa, dyskopatia, zanik mięśni w wyniku bezczynności, stany pourazowe i pooperacyjne mięśni, reumatyzm tkanek miękkich, nerwobóle.
,
sonoterapiahelpSONOTERAPIAUltradźwięki są to fale akustyczne o wysokiej częstotliwości (1-3 MHz). Tkanka eksponowana na fale akustyczne podlega mikromasażowi, którego efektem jest zwiększenie temperatury, poprawa mikrokrążenia. Tym sposobem uzyskuje się działanie przeciwbólowe, rozluźniające, przyspieszające gojenie.
Wskazania: bóle mięśni, nerwobóle, ostrogi piętowe, zapalenie stawów kręgosłupa, zwyrodnienie stawu kolanowego i biodrowego, bolesność nadkłykcia, przykurcz spowodowany blizną, rwa kulszowa i barkowa.
Przeciwwskazania : aktywna choroba nowotworowa, czynny proces gruźlicy, stany gorączkowe, niewydolność krążenia, ciężki stan ogólny, ciąża, znamiona skórne, stany w trakcie lub po przebytej radioterapii.
.

Gabinet Kinezyterapii: sala gimnastyczna – ćwiczenia czynne i bierne
Gabinet Masażu