Poradnia Dermatologiczna

Poradnia Dermatologiczna

Harmonogram przyjęć:

Wtorek 08:00 do 12:00
Czwartek 15:00 do 19:00
Piatek 15:00 do 19:00

Rejestracja :

W DNI ROBOCZE : 8:30 do 17:00

ZACHĘCAMY DO REJESTRACJI INTERNETOWEJ : ON-LINE

Obowiązuje wcześniejsza rezerwcja terminu wizyty dla wszystkich grup pacjentów.
W ramach świadczeń refundowanych przez NFZ konieczne jest posiadanie skierowania lekarza ubezpieczenia zdrowotnego; Obowiązuje limit przyjęć wynikający z wartości umowy z NFZ.

W celu skrócenia czasu pobytu i zachowana płynności przyjęć proszimy o zgłaszanie się ok20 minut przed planowanym terminem wizyty lekarskiej, w tym czasie wykonamy czynności rejestracyjne, a pielęgniarka wykona wstępne badania przygotowawcze

Zakres :
Zakres i technika konsultacji dermatologicznej wiąże się z oceną wzrokową zmian skórnych, często wzmacnianych dodatkowymi narzędziami optycznymi m.innymi lupą, dermatoskopem. W przypadku zmian skórnych podejrzanych o tło bakteryjne, grzybicze wykonuje się dodatkowe badania min. wymaz bakteriologiczny lub mykologiczny. W wielu przypadkach klinicznych diagnostyka jest uzupełniania innymi badaniami biochemicznymi , hormonalnymi i histopatologicznymi. Wykaz schorzeń dermatologicznych obejmuje wszelkie postaci trądzika ( różowaty, hormonalny, kosmetyczny itd. ); łupież; znamiona barwnikowe; zapalenia skóry atopowe, łojotokowe; łuszczyca; bielactwo; egzema; łysienie; nowotwory skóry ( w tym czerniaki ), fotodermatozy, opryszczki, rumienie, świerzb, wszawica, grzybice, kurzajki, nadmierna potliwość i inne ( w tym z zakresu schrzeń przenoszonych drogą płciowych ). Niektóre zmiany w obrębie skóry kwalifikują się do farmakologicznego leczenia miejscowego, czasem wymagają interwenji zabiegowej : drobne zabiegi chirurgiczne; zabiegi kriochirurgii i elektrokoagulacji. Wszystkie zmiany usunięte chirurgicznie podlegają ocenie cytologicznej i histopatologicznej. Poradnia Dermatologiczna zapewnia dostęp do dermatoskopii, kapilaroskopii, badań mikroskopowych , biopsji skóry i badań USG skóry ( z wykorzystaniem aplikacji i sond wysokiej częstotliwości ) oraz posiada pełny dostęp do zabiegów chirurgicznych, kriochirurgii ( opartej na ciekłym azocie ) i elektrokoagulacji.

Warunki realizacji świadczenia :

  • refundacja świadczenia w ramach umowy NFZ – konieczne posiadanie skierowania;
  • refundację świadczenia w pełnym zakresie zapewnia posiadanie aktywnych uprawnień w ramach Opieki Medycznej Towarzystw Ubezpieczeniowych.
  • w innych sytuacjach udzielamy świadczeń odpłatnych w terminie do 10 dni
  • brak skierowania lub jego zgubienie upoważnia do świadczenia wyłącznie odpłatnego